ČLANOVI UDRUŽENJA SE DRUŽILI NA UNI

U bihaćkom naselju Pritoka upriličeno je druženje za oko tridesetak članova kantonalnog Udruženja oboljelih od multiplaskleroze. Druženju su, pored članova iz Bihaća, prisustvovali iz članovi iz Bosanskog Petrovca, Cazina i Velike Kladuše. Na cijelom Unsko-sanskom kantonu, registrovano je 300 oboljelih od ove teške bolesti,

Među njima ima i nekadašnjih sportista i vrli uspješnih ljudi, a sve ih veže isto iskušenje teške bolesti koja mnoge na kraju zakuje za kolica ili krevet.

Ovakva druženja i izlasci u prirodu su prilika da se ovi ljudi duhovno napune i zadobiju snagu koja im je potrebna za život koji, uz ovakvu bolest, nimalo nije lak.

Predsjednik udruženja je Husein Rekanović,nekada najbolji skakač sa bihaćkog gradskog mosta., a danas je u kolicima.

Molimo vas da podijelite ovaj članak u znak podrške našim sugrađanima oboljelim od opake bolesti, kako bi se barem na jedan dan osjećali sretno i znali da ima onih koji ih poštuju i vole.

Lajkajte i podijelite tekst:

Još zanimljivih članaka...

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.

Podijeli na Facebook
Podijeli na Google+